Loading....

Ministerstvo vnitra: Radní MHMP Třeštíková musí kápnout božskou o festivalových kamarádšoftech

Radní MgA. Hana Třeštíková, která neobhájila svůj mandát a naštěstí již není radní pro kulturu. Připomeňme si co má tato dáma na svědomí.

Dotace

Radní Třeštíková je odpovědná za přiklepnutí dotace 500.000,-Kč Společnosti LMB (DOT/62/05/007983/ 2020) na klub Lucerna Music Bar. Žadatel odůvodnil žádost tak, že „následující letní měsíce červen, červenec a srpen patří mezi nejslabší příjmová období klubu, kdy se i v běžném pandemií nezasaženém roce koná minimum koncertních vystoupení.“ Po inkasování dotace ale Společnost LMB zorganizovala na Výstavišti v Praze letní festival LUCERNA MUSIC BAR OPEN AIR a právě v těchto měsících vydělávala na Výstavišti. Festival byl plánován předem a radní Třeštíková o něm jako radní z Prahy 7 věděla, přesto dotaci přiklepla. Stejně jako další dotaci přímo na Praze 7. Dotace se navíc nesmí kombinovat. Podnikatel vlastnící Společnost LMB se o paní radní vyjadřuje do médií familiárně jako o „Hance“.

Záštity

Radní Třeštíková udělila záštitu bezohlednému festivalu v Ledárnách, proti kterému podepsalo petici přes 800 v okolí žijících občanů. Kvůli festivalu je nuceno se léčit už několik občanů. Pořadatel opakovaně nerespektuje zákony a páchá značné množství přestupků.

https://www.ceskobezhluku.cz/aktuality-ledarny/

Porušování zákonů za naše peníze

Radní Třeštíkovou řízený odbor poskytuje milionové dotace hudebním festivalům v Praze. Zároveň tyto festivaly terorizují nočním hlukem množství v okolí žijících Pražanů. Pořadatelé festivalů jsem už tak drzí, že své programy předem plánují dlouho do noci a to v centru města. Dotaci za porušování zákonů jim totiž nikdo krátit nebude, protože řediteli odbory kultury a cestovního ruchu MHMP MgA. Jiřímu Sulženkovi je to úplně jedno. Hlavně že miliony z daní občanů, kteří jsou hlukem terorizování tečou.

https://www.ceskobezhluku.cz/praha-neoveruje-ze-stedre-dotovani-poradatele-festivalu-porusuji-zakony/

Ale mluvit se nám nechce…

Asi je každému jasné, že toto nebude náhoda, nebo šlendrián, ale bude za tím něco jiného. Protože si i vrabci štěbetají, že s pořadateli těch nejsebevědomějších festivalů v Praze má radní Hana Třeštíková „nadstandardní“ vztahy, poslala naše iniciativa radní dotaz. Ani nebude překvapením, že „transparentní“ radní Třeštíková odpovědět odmítla. Jenže opět padla kosa na kámen, a na základě naší stížnosti Ministerstvo vnitra nařídilo, aby radní Třeštíková informaci poskytla.

,
Back To Top