Loading....

Pražský festival s dvacetiletou tradicí končí ve svém působišti na Praze 1. Už ho mají dost!

Nejen občané žijící v okolí festivalů, ale už i někteří politici toho mají dost. Příkladem je politické hnutí REZIDENTI 1 z městské části Praha 1. REZIDENTI 1 jsou nyní ve vedení radnice Prahy 1 a plní tak svůj program spočívající v ochraně místních obyvatel. Takto ostře se postavilo vedení radnice Prahy 1 k festivalu United Islands of Prague s dvacetiletou tradicí.

Z uvedeného vyplývá, že festival už na Kampě nebude. Mají ho tam dost. Stejně tak mají dost hluku do nočních hodin a tak letošní poslední ročník končil ve 21:15 hodin. Ve veřejném prostoru se k této zprávě objevilo několik zajímavých komentářů občanů žijících poblíž, kteří s festivalem mají své zkušenosti.

Tak jak to u hudebních festivalů bývá i zde odhalila pražská občanská aktivistka Valerie Bromová propojení festivalu na politiky.

Paradoxem je, že tento festival je bohatě dotován Magistrátem hlavního města Prahy. Jde o milionové částky. Občan by tedy čekal že festival bude příkladem transparentnosti, dodržování zákonů a rozhodně ne různých střetů zájmu.

,
Back To Top