Loading....

Chorvatský Dubrovník jako první krok zlikvidoval hudební smog v centru

Jak už informovala některá naše média „nová pravidla však zasáhnou nejen turisty, ale i domácí, protože problém s hlukem je dlouhodobou záležitostí. Například pouliční hudebníci budou mít kromě hraní zakázáno používat zesilovače a reproduktory.https://news.refresher.cz/137995-Cesi-budou-muset-v-chorvatskem-Dubrovniku-respektovat-nova-pravidla-Stiznosti-na-hluk-vedly-k-bizarnimu-zakazu

Chorvatská média informují o regulaci hudební produkce v Dubrovníku přece jen podrobněji. „Město dále upozorňuje, že nová ustanovení Rozhodnutí o obecním řádu upravuje provozování hudby na veřejných prostranstvích v historickém centru. Po nabytí účinnosti změn Rozhodnutí bude při vydávání povolení k produkci hudby na veřejných prostranstvích zakázáno pouštět hudbu na zařízeních s elektronickými zesilovači a hudba se bude hrát pouze s „odpojenými“ hudebními nástroji, čímž se historické stane první „odpojenou“ zónou města.

Město Dubrovník vyhlásilo boj s intenzitou hladiny hluku, na kterou si občané Dubrovníku stěžují již řadu let. V souvislosti s porušováním hladiny hluku v historickém centru tak budou v brzké době instalovány měřiče hluku a těm, kdo tato ustanovení poruší, tedy vydávají hluk nad povolenou míru, bude okamžitě zrušen pronájem veřejného prostranství, upozorňuje město.“https://baustela.hr/estetika/zastita-povijesnih-procelja-u-dubrovniku-zabrana-zvucnika-i-uredaja-s-pojacalima/

Tato první opatření jsou součástí program „Respektujme město!“ na období do roku 2025. Asi každému rozumnému člověku dojde, že regulace je zcela logická protože různé dohody, samoregulace a podobné nesmysly politiků prostě nefungují.

V našem hlavním městě Praze je bohužel realita zcela odlišná. Hudební šíbři jsou napojeni na politiky hlavního města. Hlukem z hudebních produkcí jsou terorizování občané Prahy s vědomím a za podpory těchto politiků. Stovky milionů z našich daní přitom tito politici na dotacích těmto hudebním teroristům přidělují i v době, kdy se důchodcům snižují z důvodu úspor důchody. Smlouvy na dotace sice obsahují podmínku, že příjemce musí dodržovat zákony, ale jak přiznal ředitel odboru kultury a cestovního ruchu MgA. Jiří Sulženko, Ph.D. nikdo se neobtěžuje kontrolovat zda příjemci dodržují zákony. Pokud by totiž ke kontrolám došlo, zjistilo by se minimálně opakované rušení nočního klidu a část dotace by musela být vrácena. To ale zřejmě nikdo nechce, Proč asi? Nebylo by pak míň peněz na úplatky? Možná. Jak se říká, ryba smrdí od hlavy. A hlavou je radní pro kulturu Jiří Pospíšil (TOP 09) z Plzně, který občanům Prahy terorizovaným hlukem, kteří zde žijí po generace sdělil ať se odstěhují.

,
Back To Top