Loading....

Neschopný radní P4 Michal Hroza (TOP 09), neschopný starosta Kubín (ODS), aneb jak se to dělá jinde.

Radní MHMP Michal Hroza (TOP 09) byl ještě nedávno i radním pro majetek a kulturu na Praze 4. Tam napáchal škody víc než dost. Byl totiž jen generátorem záštit různých velmi obtěžujících „hudebních“ akcí. Hudebním šíbrům poskytoval plný servis včetně podezřele levných nájmů pozemků města. Mezi jeho perly patří celonoční technopárty v roce 2021, která pro tisíce občanů v okolí znamenala probdělou noc. Záštitu dal i bezohlednému festivalu v Ledárnách Braník, o kterém nejen kvůli zdravotním dopadům na obyvatele v širokém okolí ví z médií celá republika. Aby toho nebylo málo zařídil Hroza ve stejném místě občanům v květnu 2023 ještě punkový festival. Věděl přitom, že podle zprávy Státního zdravotního ústavu je tato lokalita pro pořádání těchto akcí zcela nevhodná. Už teď by se dalo pochybovat o rozlišovacích schopnostech a zdravém úsudku tohoto „politika“. O jeho nesplněných slibech už se psalo zde. https://www.ceskobezhluku.cz/radni-mhmp-a-p4-michal-hroza-slibem-nezarmoutis/

Když už se radní Hroza rozhodl, že půjde hudebním šíbrům z nějakého důvodu ve všem na ruku, a poruší slib který MČ dala občanům, mohl ochránit okolní obyvatelstvo pomocí nájemních smluv. Protože je ale bezohledný, obrátila se na něj naše iniciativa už 7.2.2022 dopisem a požádala ho o revizi textu nájemních smluv, tak aby jejich obsah odpovídal 21. století a ochránil okolní obyvatelstvo. Tak jak to funguje jinde. Jako obvykle se radní Hroza (TOP 09) neobtěžoval do dnešního dne odpovědět, natož pak starodávné vzory nájemních smluv MČ P4 změnit. Smlouva tak neobsahovala žádné zajišťovací ustanovení (např. smluvní pokutu, bankovní záruku, atd.). A tak šlo vlastně jen o cár bezvýznamného papíru. Protože pana Hrozu (TOP 09) známe, obrátila se naše iniciativa předem i na starostu Kubína (ODS). Ten nám odpověděl a v dopise ze dne 8.12.2022 uvedl: „Za městskou část budeme činit všechny nezbytné kroky, abychom minimalizovaly negativní dopady obdobných akcí na naše obyvatele“ Ani ten ale svůj písemný slib nedodržel.

A jak to dopadlo? Hluk ve starém Braníku byl enormní a slib pořadatelů o omezení hluku byla lež. Všude bordel, opilci, vzduch „provoněný“ močí, ani dohody o zvukových zkouškách pořadatel nedodržel. Mnoho stížností občanů. MČ Praha 4 tedy situaci opět nezvládla.

A teď se podívejme na srovnání, jak to funguje tam, kde nekašlou na svoje občany a nejdou z nějakého důvodu na ruku bezohledným hudebním šíbrům. Z nájemní smlouvy MČ Praha 1 s pořadatelem festivalu můžeme vidět, že když se skutečně chce, tak to jde.

Nájemné

Praha 4 účtovala za punkový festival nájemné za 16.027m2 cekem 15.000,-Kč za den, což je méně než 1kč za jeden metr za den. Z nájemní smlouvy Prahy 1 na festival United Islands of Prague 2023 ale vyplývá, že účtuje více než 20x více:

Minimalizace hlukové zátěže a zajištění pořádku

Praha 4

V nájemní smlouvě punková festival ě na Praze 4 je uvedeno toto:

Protože na splnění těchto podmínek není navázána žádná smluvní pokuta ani jiná sankce a Praha 4 jejich plnění vůbec nekontrolovala, pořadatel je pochopitelně nedodržel. Neuvěřitelný hluk ve starém Braníku, končilo se po 21:45. Zvuková zkouška byla 25.5. až do 20hod a druhý den v průběhu dopoledne. A jak to vypadalo druhý den po skončení punkového festivalu v 10 hodin v jeho okolí?

Chodník z tramvajové zastávky Pobřežní cesta
Tramvajová zastávka Pobřežní cesta
Cyklostezka vedle Aparku, kde se festival odehrával.
Cyklostezka vedle Aparku, kde se festival odehrával a chodník u starých Ledáren
Cyklostezka u vstupu na festival provoněná močí.

Praha 1

Praha 1 si na rozdíl od neschopného bakaláře Hrozy (TOP 09) dokáže se zajištěním pořádku v nájemní smlouvě poradit. Z nájemní smlouvy MČ Prahy 1 vyplývá je zajištěn nepřetržitý dozor MČ nad akcí která se na jejím pozemku odehrává. Pořadatel tak zcela podléhá pokynům a stížnost na hluk lze okamžitě, efektivně řešit.

Nájemní smlouvou MČ Praha 1 vrátila do hry hlukové limity zákona o ochraně veřejného zdraví. Byla tedy stanovená jasná hranice. Nazvučení podia a jeho umístění bylo plně pod kontrolou Úřadu MČ Praha 1 a ten má plnou pravomoc celou akci ukončit, pokud by došel k tomu, že je hlučná. Konec byl nekompromisně stanoven na 21:15 hod.

Pozemek musel být uklizený již druhý den v 7:00 hod ráno. Pořadatel musel zajistit odvoz odpadků. Nepřichází tedy v úvahu situace jako na Praze 4 kde se v širokém okolí válelo množství opilců. Všude odpadky a pach moči.

Na porušení smlouvy byla navázána smluvní pokuta 5.000,-Kč za jeden skutek a pořadatel musel složit kauci 100.000,-Kč. Navíc je smlouva formulována tak, že zástupce MČ mohl při vytváření nepřiměřeného hluku akci okamžitě ukončit. Úřad MČ Praha 1 tedy postupuje přesně tím způsobem, o který marně žádáme bakaláře Hrozu z Prahy 4 již několik let.

Nezbývá než doufat, že uskupení REZIDENTI 1 z Prahy 1, které své občany a majetek dokáží ochránit bude v příštích volbách kandidovat i na Praze 4, pokud možno i na MHMP. My se snad konečně zbavíme bezohledných politiků, kteří neplní vlastní sliby a jsou napojení na hudební šíbry. Už teď je naštěstí TOP 09 radního Hrozy a jeho šéfa Jiřího Pospíšila pod hranicí vstupu do poslanecké sněmovny. https://news.refresher.cz/138072-Volebni-pruzkum-Hnuti-ANO-ma-dominantni-pozici-na-ceske-politicke-scene-podpora-vladnich-stran-klesa

,
Back To Top