Loading....

Vysočina fest: Těžce zranění a traumatizovaná zvířata v ZOO, jsou jen důsledkem neregulace.

Ještě neodezněla kelímková kauza z Majálesu v Praze, kde pořadatel na svoje zákazníky povolal těžkooděnce a kolaps dopravy stejného festivalu v Hradci Králové a je tu další obrovský průšvih pořadatelů festivalů v ČR.

V hlavních zprávách televize NOVA Zástupce pořadatele vydal takové klasické vyjádření, které slýcháme od všech pořadatelů festivalů v ČR, když uvedl: „snažíme se ztlumovat veškerá pódia aby to bylo pro ty zvířata co nejadekvátnější

ZDROJ: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/563494-zoologicke-zahrady-trapi-hlasite-festivaly-zvirata-jsou-z-hluku-ve-stresu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Jak to ale bylo doopravdy lze dohledat na facebookových stránkách samotného festivalu:

Hned druhý den nastal s tímto festivalem ještě větší problém. Došlo totiž k propadání střechy stanu z důvodu výpadku elektrické energie. V důsledku paniky návštěvníků došlo ke zraněním. Jak píše Deník N V tlačenici na festivalu Vysočina fest se v noci na dnešek zranilo 17 lidí. Deset lidí přišlo samo přímo do nemocnice, sedm zraněných tam dovezli záchranáři. Tři lidé skončili na jednotce intenzivní péče, jednoho z nich ale dnes dopoledne z nemocnice propustili.“ Dva lidé zůstávají na JIP, jeden z nich má proraženou plíci.

Policie již celou věc šetří jako podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Doufáme tedy, že pořadatel festivalu bude spravedlivě potrestán a nahradí všechny škody.

Částečnou vinu ale nese i ministr zdravotnictví prof. Vlastimil Válek (TOP 09), který opakovaně odmítl přijmout legislativní změnu, tak aby i toto podnikání bylo (jako každé jiné) regulováno. Pan prof Vlastimil Válek zhatil přímo v senátu snahu některých senátorek o změnu zákona. O tom pojednává tento náš článek:https://www.ceskobezhluku.cz/zmena-zakona-k-regulaci-venkovnich-festivalu-senatem-na-poprve-neprosla/

Pan ministr Vlastimil Válek přitom na půdě Senátu ČR lhal, když tvrdil, že v jiných zemích EU nejsou festivaly regulovány a že nikdo neumí hluku z nich měřit. Přitom je tomu právě naopak:

Velká Británie: https://www.ceskobezhluku.cz/regulace-hluku-z-open-air-festivalu-i-velka-britanie/

Francie: https://www.ceskobezhluku.cz/regulace-hluku-z-open-air-festivalu-ii-francie/

Rakousko: https://www.ceskobezhluku.cz/regulace-hluku-z-open-air-festivalu-iii-rakousko/

Německo: https://www.ceskobezhluku.cz/regulace-hluku-z-venkovnich-verejnych-hudebnich-produkci-iv-nemecku/

Lucembursko: https://www.ceskobezhluku.cz/regulace-hluku-z-hudebnich-produkci-v-luxembursko/

Belgie: https://www.ceskobezhluku.cz/regulace-hluku-z-hudebnich-produkci-vi-belgie/

V těchto zemích se reguluje nejen hluk, ale v rámci řízení o udělení licence (povolení) se řeší právě i bezpečnost návštěvníků, doprava a další aspekty.

Proč má ale ministr Vlastimil Válek (TOP 09) takový zájem aby stát festivaly nereguloval. Vypadá to, že to ani tak nebude o Válkovi, ale o TOP 09. Povídá se totiž o tom, že TOP 09 drží nad festivaly ochranou ruku. V Praze jde o veřejně známou věc. Jakou asi protislužbu dávají festivaly TOP 09….

, ,
Back To Top