Loading....

Třetí sezóna lží a nesplněných slibů pořadatelů z Ledáren – dokládáme!

Pořadatelé bezohledného festivalu v Ledárnách Braník již třetí sezónu pokračují ve lhaní a porušování téměř všech slibů. To vše v tomto článku dokládáme.

Pokud jde o sezonu 2021, pak pod tíhou důkazů byl nucen pořadatel opakovaně veřejně přiznat, že šlo skutečně o extrémní zátěž obyvatelů hlukem v neomluvitelném rozsahu. Tedy že to zkrátka přehnal.

Sezóna 2022

Již před sezónou 2022 pořadatel poslal všem zastupitelům MČ Prahy 4 otevřený dopis, kde jim slíbil splnění těchto slibů:

ZDROJ: Otevřený dopis ve věci hudební produkce v Ledárnách Braník ze dne 16. 12. 2021 podepsaný těmito producenty kapel hrajících v Ledárnách: Společnost LMB, s. r. o., Devil Inside-Music Production s.r.o., Rocking Booking Production, Agentura Petřinová s.r.o., ReadHead Music s.r.o., Jugi s.r.o., 4ALL Production s.r.o. Ludmila Karlíková – Vypsaná fixa, Kamil Šír

To pořadatel nedodržel. Místo toho přišel se zveřejněním dalších slibů. Ty vložil na své stránky. Předchozí série slibů zastupitelům Prahy 4 byla ta tam. Nově tedy slíbil v roce 2022 dodržovat toto desatero:

Ani to ale pořadatel nedodržel. V roce 2021 bylo koncertů 54, polovina je 27. Koncertů ale bylo více. Ani 120 minut produkce nebylo vždy dodrženo. O průběhu zvukových zkoušek v roce 2022 se můžete přesvědčit z videa v tomto článku: https://www.ceskobezhluku.cz/radni-mhmp-a-p4-michal-hroza-slibem-nezarmoutis Pokud jde o nesmyslné sliby pořadatelů o zázračných opatřeních k zamezení šíře ní hluku z areálu v roce 2022, tak to nakonec dopadlo jako vždy. Na hluk z areálu přišlo na Magistrát hlavního města přes 100 stížností. Opět se šířil kilometry daleko. Studie protihlukové stěny nebyla nikdy předložena.

Dne 17.5. jeden z pořadatelů Mgr. Tomáš Staněk na na Magistrátu hlavního města Prahy před mnoha svědky uvedl, že v roce 2023 bude vystavěna protihluková stěna. To se samozřejmě opět nestalo.

Sezóna 2023

Pokud jde o sezónu 2023 uvedl pořadatel údajně reportérce ČT, že zvukové zkoušky budou prováděny na sluchátka. Z videa se můžete přesvědčit, že to dopadlo stejně jako vždy.

Zvuková zkouška dne 17.6.2023 v 16:25 hod.

Jak už víte, v roce 2022 bylo pořadatelem slíbeno, že bude vystupovat pouze hlavní kapela bez předkapely. Jak se můžete přesvědčit, i tento slib vzal za své.

Předkapela skupiny Chinasky dne 21.6.2023 v 19:13 hod.

A jak fungují zázračná opatření pořadatele proti šíření hluku z areálu v roce 2023 se můžete přesvědčit zde:

Kapela Chinasky dne 21.6.2023 v 21 hodin – Praha 5, Barrandov
Kapela Chinasky dne 20.6.2023 v 21:40 hodin – Praha 16, Chuchle (vnitřní prostor bytu)

Je třeba připomenout, že uvedená videa jsou z období prvních koncertů, kdy lokalitu navštívila v rámci místního šetření soudkyně v rámci jednoho z probíhajících soudních řízení občanů proti pořadateli festivalu. Hudba tedy byla tlumená oproti normálu. Již s kapelou Pražský výběr bylo vše podstatně horší. Videa jsou nahrávána na standardní mobilní telefon, který nedokáže zaznamenat všechny spektra hluku z hudební produkce a tak je záznam velmi tlumený. Skutečnost je podstatně horší. Přesto je každému jasné, že to co se kolem festivalu v Ledárnách při koncertech dělo a děje i v roce 2023 je děsivé.

Dokonce dochází k situacím, že jsou občané v roce 2023 nuceni volat policii ČR pro rušení nočního klidu po 22 hodině. Po skončení koncertu totiž pořadatelé začnou pouštět elektronicky zesilovanou hudbu, která duní celým údolím. Naše podněty je tedy opět nuceno řešit přestupkové oddělení MČ Praha 4.

Připomeňme si tedy opět nesplněné sliby pořadatelů pro rok 2023:

Každému je tedy jasné, co pořadatelé slibují, jakým způsobem se doopravdy chovají, a co se v lokalitě kolem Ledáren skutečně děje. Co si to takových lidech myslet? Obrázek ať si každý udělá sám. My budeme vše nadále pečlivě monitorovat a videa z dalších lokalit budeme průběžně vkládat.

,
Back To Top