Loading....

Stopka festivalu v USA kvůli petici se 45 podpisy

The Telegraph zveřejnil článek o komplikaci festivalu v obci Foster Township v USA. Stejně jako státy v Evropě (kromě ČR) i jednotlivé státy v USA regulují zákony hluk z venkovních hudebních festivalů. Jejich pořádání podléhá povolení úřadů. A právě povolení festival v obcí Foster Township nedostal.

EDWARDSVILLE – Plány na uspořádání hudebního festivalu v soukromém kempu v obci Foster Township mají thlinu, když odvolací územní rada okresu Madison doporučila 25. června zamítnout povolení ke zvláštnímu užívání.

Stalo se tak poté, co si sousedé stěžovali na možný provoz, hluk a odpadní vody a předložili petici s asi 45 podpisy proti festivalu.

Hudebník Joshua Whitt v dubnu oznámil, že v květnu plánuje uspořádat festival s názvem „Venkovní hudební zážitek pod hvězdami v Medvědím doupěti“.

Plány však byly ale pozastaveny, když úředníci stavebního úřadu okresu Madison uvedli, že potřebují zvláštní povolení k užívání, a festival byl přeložen na 9.-10. srpna.

Whitt požádal o povolení zvláštního užívání, aby mohl uspořádat hudební festival a přenocovat v kempu, který se nachází v „soukromém kempu“ v obci Foster Township na adrese 3507 Hill Creek Lane.

Účast by byla omezena na přibližně 100 osob.

Odvolací rada pro územní plánování 25. června hlasovala 4:1 a doporučila zamítnutí povolení. Pro hlasovala Sharon Sherrillová, proti byli Nicolas Cohan, George Ellis, Mary Goodeová a Cedric Irby.

Záležitost nyní putuje do výboru pro výstavbu a územní plánování rady Madison County, který se sejde 2. července, a poté do celé rady okresu ke konečnému rozhodnutí.

ZDROJ: https://www.thetelegraph.com/news/article/foster-township-music-festival-zoning-petition-19543242.php

Protože Česká republika hluk z hudebních festivalů nereguluje, posouvá se tolerováním bezohledného hlukového teroru směrem na východ.

Back To Top