Loading....

Radní MHMP a P4 Michal Hroza (TOP 09): SLIBEM NEZARMOUTÍŠ

Michal Hroza je radním MHMP a místostarostou Prahy 4. Je ale především generátorem záštit různým zpravidla velmi obtěžujícím venkovním produkcím. Záštitu v roce 2021 udělil technopárty pod Branickým mostem (P4), která celou noc porušovala noční klid. Stejně tak zaštítil festival LUCERNA MUSIC BAR OPEN AIR, který terorizoval tisíce občanů hlukem v roce 2021, porušoval noční klid, opakovaně porušoval stavební právo a další zákony. S ohledem na vazby Michala Hrozy na hudební business se není čemu divit. Možná proto tento politik zásadně neplní svoje sliby občanům a následně neodpovídá na jejich dopisy.

Po četných stížnostech občanů z Prahy 7 starosta Jan Čižinský vyštval festival LUCERNA MUSIC BAR OPEN AIR z Výstaviště. Sám Hroza tvrdí, že když se dozvěděl o přesunu festivalu do Braníka, nechal otočit podium původně směřující na starý Braník. Vůbec ho nezajímalo, že na druhé straně tj. na starém Barrandově je ústav mentálně postižených žen. Chtěl evidentně uchránit od hluku svojí voličskou základnu. Praha 5, 16, a Chuchle ho nezajímala. Po obrovských protestech občanů v roce 2021 Hroza slíbil s pořadatelem dohodnout tyto ústupky, kterými se pochlubil v časopise Tučňák 4/2022:

ZDROJ: https://www.praha4.cz/file/Jhf51/TUC-2022-02-UNOR.pdf

Každý kdo bydlí v širokém okolí Ledáren ví, že ani jeden z těchto slibů v roce 2022 nebyl dodržen. Koncertů bylo víc než polovina, jejich konec byl zpravidla ve 21:45 hod. Žádný s koncertů nekončil ve 21 hodin, kdy chodí malé děti spát. Zvukové zkoušky kolem 17 hodiny slyšel i hluchý na kilometry daleko. Podívejte se jak vypadají zvukové zkoušky na sluchátka v podání pořadatelů a pana Hrozy.

Zvuková zkouška 25.8.2022 v 17:31. Tato zkouška probíhala cca hodinu.

Kvůli tomuto chování pořadatelů došlo na Magistrát hlavního města v roce 2022 přes sto stížností na hluk z festivalu, který obtěžoval až v ulici Geologická na Barrandově, v chráněné stanici živočichů v ZOO koutku Velká Chuchle a samozřejmě ve všech přilehlých čtvrtích. Bylo před volbami a tak se Hroza vypravil na Ministerstvo zdravotnictví, aby uchlácholil občany tím, že ministr Válek (rovněž TOP 09) změní zákon o ochraně veřejného zdraví. To bylo občanům opět slíbeno. Samozřejmě to opět splněno nebylo a po volbách náměstek ministra Válka občanům sdělil, že se nic měnit nebude. Ostatně co jiného se dalo čekat, když vše „vyjednal“ právě Hroza.

Kvůli terorizování občanů festivalem v Ledárnách Braník slíbila Rada MČ Praha 4 prostřednictvím radního Tomáše Hrdiny občanům písemně, že pozemky vedle Ledáren (tzv. Apark) nebudou pronajímat k pořádání hudebních produkcí. Bylo tomu tak zejména proto, že bezohledný festival v Ledárnách Braník má již na občany žijící v okolí závažné zdravotní dopady. Důkazy včetně lékařských zpráv od nás má MČ Praha 4 k dispozici. O závažně nemocných tak dobře ví i místostarosta Hroza.

Slib samozřejmě dodržen opět nebyl a místostarosta Hroza aniž by vůbec ztrácel čas s občany a ptal se jich na názor na porušení slibu, zajistil letošní pronájem Aparku za účelem punkového festivalu. Ano, čtete správně punkového festivalu. Právě Hroza předložil záměr pronajmout Apark na punkový festival s vědomím porušení slibu občanům a právě Hroza dobře ví, že může mít tento hluk negativní dopad na zdravotní stav nemocných občanů. Hroza zajistil podporu svému návrhu na radě a ÚMČ pak slib občanům porušil.

Asi nebude náhodou že Hroza a jeho manželka jsou členy statutárního orgánu o.p.s. Rozlet, která se zabývá: „pořádání kulturních produkcí, zábav a provozování zařízení sloužících zábavě“. Pokud se podíváte do historie společnosti, zjistíte, že součástí společnosti jsou „zajímaví“ lidé napojení na hudební business. Například Helena Třeštíková, matka Hany Třeštíkové, která festival v Ledárnách velmi podporuje a podle komentářů na facebooku je na organizátory napojená. Náhoda? Nejspíše ne. https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=686377&typ=PLATNY

Občanům místostarosta Hroza ani neodepisuje na jejich dopisy ohledně hluku z festivalů. Nejedná s nimi když porušuje své sliby. Nevysvětluje. Ale na hudební šíbry má času dost, ochotně se s nimi schází. Co si o tom myslet? Necháváme na vás.

Schůzka s pořadateli punkového festivalu

,
Back To Top