Loading....

Policie záměrně ignoruje rušení nočního klidu na Metronome festivalu – na linkách občanům policisté lžou

Na sociálních sítích se objevila celá řada příspěvků o včerejším rušení nočního klidu festivalem Metronome, který je financován z dotací hlavního města, tedy z našich daní. O tom, že tento festival ruší noční klid se předem ví i z jeho veřejného programu. Nepochybně o této skutečnosti ví i Policie ČR.

Z naší strany byl policejní prezident Martin Vondrášek a ministr vnitra Vít Rakušan písemně žádán (už před dvěma roky) otevřeným dopisem o nápravu zcela nepřijatelného stavu. Policie ČR totiž vědomě ignoruje rušení nočního klidu.

Z dnešních telefonátů na policii ČR je naopak zřejmé, že policie ČR systémově kryje a neřeší rušení nočního klidu tímto festivalem. Policisté na záznamu výslovně tvrdí, že jim bylo nadřízenými nakázáno lhát volajícím a tvrdit jim, že festival je v době nočního klidu povolen, což není pravda! Proto docházelo k rušení nočního klidu na obrovském území hlavního města. Došlo tak k rušení desítek až stovek tisíců občanů zcela protiprávně. Jde o velmi závažnou situaci.

Pokud se podíváte v registru smluv na nájemní smlouvu, budete velmi překvapení, protože v ní je naopak uvedeno toto:

Zdroj: https://smlouvy.gov.cz/smlouva/28503827?backlink=rismx

I z toho je zřejmé, že Policie ČR občanům uváděla zcela nepravdivé informace. Otázkou navíc je, proč Výstaviště Praha nenechalo hlasitost nelegální produkce upravit.

Záznamy z policejních linek

První záznam z 22.6.2024 v 9:32 hod je telefonát na místní oddělení Policie ČR na Výstavišti, tedy dokonce přímo v areálu, kde k vytváření hluku včera docházelo. Tedy toto oddělení muselo vědět co se zde děje, přesto vše ignorovalo a operátor na telefonní lince byl usvědčen ze lži.

Další záznam je z 22.6.2024 v 9:58 hod a jde o hovor s operátorem místního oddělení Holešovice. Ze záznamu vyplývají naprosto šokující informace o tom, že vedení policie instruovalo jednotlivé důstojníky o tom, že mají lidem kteří se nebudou moci v noční době vyspat mají lhát a nemají zasahovat.

To znamená, že se někdo musel na vedení policie obrátit a vyjednat tam, že policie ČR bude v případě rušení nočního klidu tímto přestupcem nečinná. Mohlo tedy dojít k trestnému činu. Je otázkou, kdo je za toto odpovědný.

, ,
Back To Top