Loading....

MČ P6 vs. P4 aneb Standardně vs. Nestandardně

Už třetí sezónu upozorňujeme na nestandardní chování úředníků a politiků úřadu Prahy 4. Toto chování spočívá ve slepotě úředníků Prahy 4 vůči chování pořadatelů festivalu Ledárnách. Nejde jen o terorizování místních obyvatel včetně vážně nemocných neuvěřitelným hlukem, chráněných zvířat v NPP Barrandovské skály a Chuchelský háj https://www.ceskobezhluku.cz/__trashed/ ale i o celou řadu přestupků, které jsou z nějakého důvodu těmto pořadatelům tolerovány. O tom naše iniciativa pravidelně informuje.

O tom, jak se podobné problémy řeší na Praze 1 už naše iniciativa informovala. Zcela rozdílný přístup Úřadu MČ Praha 1 je pospán v zde: https://www.ceskobezhluku.cz/mc-p1-vs-p4-aneb-standardne-vs-nestandardne/

Nyní přinášíme příklad z Prahy 6. Lokalita koupaliště Džbán má být nyní využívána soukromým subjektem, avšak za následujících podmínek: „Odpočinková plocha bude v provozu od druhé poloviny května do konce září každý den od 9 do 22 hodin (za příznivého počasí) a bude zde zakázána jakákoli reprodukovaná či zesilovaná hudba.https://www.praha6.cz/kontakty/promedia/dzban-park-se-otevira-verejnosti_65348.html Jde o logické rozhodnutí, protože vodní plocha na Džbánu stejně jako Vltava v Ledárnách odráží hluk do okolí. To ale bohužel ÚMČ Praha 4 už třetí sezónu nechápe.

Obyvatelé žijící v lokalitě Ledáren Braník tak mají tu smůlu, že nejde o území Prahy 1 nebo Prahy 6, kde politici a úředníci slouží občanům, ale lokalitu Prahy 4 kde se vedení radnice chová z nějakého důvodu zcela nestandardně a zjevně slouží podnikatelům, jejichž podnikání je založeno na terorizování stovek až tisíců občanů žijících v okolí.

, ,
Back To Top