Loading....

Kasárna Karlín – videa z nočních policejních zásahů (2023)

O tom, že nájemci nemovitostí označovaných jako Kasárna Karlín terorizují své sousedy roky hlukem, ví každý, kdo kolem objektu byť jen prochází. Proč se to děje, jak moc je nájemce napojen na úředníky hlavního města a jak mocné politickém krytí má, už se na našich stránkách psalo.

https://www.ceskobezhluku.cz/kdo-financuje-kasarny-karlin-aneb-piratska-pece-radneho-hospodare/

https://www.ceskobezhluku.cz/kasarna-karlin-aneb-dopady-piratskych-kamaradsoftu-v-praxi/

Kvůli hluku nájemce (nyní hlavního města Prahy) se obrátilo na primátora Bohuslava Svobodu (ODS) téměř 50 rezidentů už před rokem. O pomoc byl bezvýsledně požádán i odpovědný radní pro majetek a legislativu Adam Zábranský (Piráti), který je zároveň kamarádem nájemce nemovitostí Matěje Velka. Nakonec byl problém hluku nájemce hlavního města řešen na Kontrolním výboru ZHMP 20. 3. 2024 a protože se opět nic nezměnilo i 16. 5. 2024 na Výboru pro správu majetku ZHMP.

Zápis z kontrolního výboru je zde (bod 9): https://praha.eu/documents/42409/12276762/Zapis_jednani_3705426_1335394__11_ZAPIS_z_jednani_vyboru_ZHMP_REV1.pdf

Na jednání Výboru pro správu majetku nájemce HMP Matěj Velek uvedl, že hluk nedělá a třikrát zopakoval, že po 22 hodině, žádná elektronicky zesilovaná hudební produkce neprobíhá. Jeho spolupracovnice pak uvedla, že nejsou ochotni provozovat letní kino hned vedle stovek bytů občanů na sluchátka a vlastně nejsou schopni žádného ústupku. Z videí z policejních uniforem můžete posoudit, zda nájemce Matěj Velek mluvil před členy Výboru pro správu majetku pravdu a co musejí kvůli chování nájemce města zažívat téměř každou noc, zde žijící občané. Videa jsou z roku 2023, ale níže naleznete i ochutnávku roku 2024 jen pár dnů starou, těsně potom, co se Matěj Velek na Výboru pro správu majetku ZHMP dušoval že hluk nevytváří.

POZN: Videa se prvních 7 sekund načítají.

9.8.2023 v čase 00:09 hod tj. po půlnoci policie ČR na místě zjišťuje hluk z elektronicky zesilované hudby z venkovního baru. Policistka se diví, že je otevřeno a půlnoci a je jasné že při takové obsazenosti musí být logicky rušen noční klid. (POZN. video nabíhá až od 7s)

19.8.2023 ve 22:10 hod policisté řeší rušení nočního klidu z letního kina. Stejně jako v předchozím případě se obsluha snaží balamutit policistu tvrzením o dodržení decibelů. Policista správně argumentuje tím, že v době nočního klidu nejsou decibely relevantní.

9.9.2023 v čase 22:30 hod policisté řeší hluk z hudebního festivalu a v čase 22:33 hod je zřetelně slyšet, jak organizátoři opakovaně mlátí kladivem do železa. Nájemce Matěj Velek přitom jen den před tím policistům slíbil, že festival bude končit 21:45 hod. To se samozřejmě nestalo.

15.9.2023 v čase 22:38 hod. Policie načapala vrátného, který když policisty spatřil ihned volal majitelce, zřejmě aby rychle ztlumila hudbu. Evidentně nacvičený signál. Nájemce je policistkou opět poučen, že se dopouští přestupku, což přehlušuje řev opilců.

15.9.2023 v čase 23:56 hod, kdy jde o opakovaný výjezd. Opět elektronicky zesilovaná hudba řve na celé okolí i přes předchozí sliby nájemce objektu. Nájemce odmítá vypnout hudbu, protože barmani budou ještě 2 hodiny uklízet. Kvůli tomu se ale nevyspí celé okolí.

16.9.2023 v čase 22:32 hod. opět elektronicky zesilovaná hudba na nádvoří vedle obytných domů. V čase 22:34:55 hod policistka uvádí, že slyší docela dost velký rambajz a že jde o opakované rušení nočního klidu.

16.9.2023 v čase 22:37 hod. nájemce objektu nechápe, že z objektu se line v noci hluk a že tomu tak nemá být. Policisté detekují hluk z elektronické hudby baru na nádvoří a letního kina. Správně popisují basy (nízké frekvence pronikající přes zdi o bytů v okolí).

16. 9. 2023 policisté uvádějí, že z objektu jde stále hluk. V čase 22:47 policisté nájemci vysvětlují že zahrádka musí být do 22 hodin. Policistka důrazně nájemci sděluje, že to, že zavírá za chviličku říká opakovaně ale stále je hluk.

Jak vidíte situace je naprosto neúnosná. Nájemci hlavního města Prahy nemají ani špetku sebereflexe. Je třeba si uvědomit, že před dobou nočního klidu je v Kasárnách Karlín samozřejmě taky hluk. A ne ledajaký. Okolní obyvatelé jsou tedy hlukem decimováni celý den, a nemají šanci si odpočinout ani v noci. Zdrojů hluku je přitom hned několik. Festivalová pódia uprostřed nádvoří, reprobedny barů, stovky opilců na zahrádce na nádvoří a ještě vnitřní koncerty, které duní i venku, protože budova není kolaudována na pořádání hudebních produkcí. Byty v okolí nájemce hlavního města jsou takřka neobyvatelné.

A 2024?

Kdo se účastnil Výboru pro správu majetku, mohl si od nájemců hlavního města vyslechnout 16. 5. 2024, jak se velmi snaží být ohleduplní a nikoho nerušit. Jak to vypadá v praxi se můžete podívat na videu pořízeném jen pár dnů po těchto prohlášeních pana Velka a jeho kolegyně na zmíněném jednání výboru.

K tomu nájemce hlavního města (dotovaný z dotací hlavního města a neplatící nájem) před pár dny zveřejnil program letního kina, které je jen pár desítek metrů od ložnic občanů, a protože je pro 400 lidí, tak je pořádně nahlas. Každá produkce končí po 22 hodině, začíná se totiž ve 21 hodin. Proč? Protože těmto nájemcům je to úplně jedno. Mají politické krytí.

Back To Top