Loading....

I MČ Praha 1 žádá primátora HMP, aby konečně reguloval venkovní festivaly.

Po MČ Praha 5, Praha 4, Praha – Velké Chuchli, místopředsedkyni senátu ČR, žádá primátora hlavního města Bohuslava Svobodu (ODS) o přijetí obecně závazné vyhlášky k regulaci tohoto zdroje hluku i MČ Praha 1, která v tomto směru přijala usnesení zastupitelstva MČ.

MČ Praha jedna přijala komplexní usnesení týkající se boje proti hluku z několika zdrojů. MČ Praha 1 trápí zejména turisté, hospodské zahrádky, ale i venkovní veřejné hudební produkce a elektronicky zesilovaná produkce z lodí pohybujících se na Vltavě. Na Praze 1 byla navíc otevřena pobočka festivalu Ledárny open air podnikatele Michala Filipa, jeho zaměstnance Kamila Šíra a Tomáše Staňka (bubeníka UDG). Krok MČ Prahy 1 je tak po zkušenostech s pořadateli tohoto festivalu v Ledárnách Braník více než pochopitelný.

Přijetí komplexního usnesení vybojoval (a předtím zpracoval a předložil) místopředseda kontrolního výboru a zastupitel Martin Motl za Rezidenty 1https://rezidenti1.cz/ kteří rovněž bojují za přijatelné podmínky pro místní obyvatele. Celé usnesení naleznete zde:

Začne primátor hlavního města Bohuslav Svoboda problém konečně řešit, nebo to dopadne jako s Airbnb, sdílenými koloběžkami, developery atd.?

Dále přikládáme dopis MČ Praha Velká Chuchle:

Dopis MČ Praha 4:

Dopis místopředsedkyně Senátu ČR:

A konečně odkaz na usnesení MČ Praha 5: https://www.praha5.cz/stanovisko-rady-mc-praha-5-k-poradani-technoparty-v-arealu-byvaleho-bazenu-pod-terasami-barrandov-konane-30-4-2022-od-2000-hod-do-1-5-2022-0600-hod/

K tomu vedení města obdrželo petici obsahují 820 podpisů proti hluku z festivalu v Ledárnách, desítky konkrétních stížností na tento festival. Přesto všechno Praha na rozdíl od ostatních měst v Evropě, tento zdroj hluku stále nereguluje. Proč asi?

,
Back To Top