Loading....

Policejní prezident odpověděl: Policie ČR má oprávnění zatočit s nočním hudebním festivalem!

Policejní prezident odpověděl: Policie ČR má oprávnění zatočit s nočním hudebním festivalem!

Policejní prezident genmjr. Mgr. Martin Vondráček odpověděl na náš dopis. Ten se týkal tolerance policii ČR vůči různým bezohledným pořadatelům hudebních produkcí pod širým nebem, kteří ruší noční klid. Genmjr. Vondráček v dopise především sdělil, že policie ČR má silný arsenál, jak rušení nočního klidu efektivně řešit. S ohledem na tento návod a naše zkušenosti doporučujeme v případě rušení nočního klidu zvolit následující postup.

Jak postupovat?

1) Policejní prezident uvedl, že je policie ČR musí posuzovat, zda je objektivně noční klid rušen. Proto se dohodněte minimálně s dvěma sousedy, že všichni zavoláte na tísňovou linku policie ČR a rušení nočního klidu ohlásíte.

2) Je vhodné uvést možné ohrožení zdraví osob a dopady rušení nočního klidu, pokud takové důvody existují. Například psychické onemocnění. Noční hluk také prokazatelně zhoršuje i vysoký krevní tlak a kardiovaskulární choroby. Pokud těmito neduhy trpíte, uveďte to operátorovi na nahrávané tísňové lince. Uveďte i problémy dopadající na vaše děti, či prarodiče. Taktéž uveďte případy, kdy ráno musíte vstávat a další případné komplikace.

3) Pokud vám operátor sdělí, že akce někdo povolil, zeptejte se kdo. Pokud vám operátor sdělí, že je akce polovena obecně závaznou vyhlášku, pak je v ten okamžik opravdu vše v souladu se zákonem (následně musíme řešit soulad vyhlášky s nálezy Ústavního soudu). Pokud vám ale operátor sdělí, že akci povolil starosta, radní, zastupitel, úředník apod., pak je akce povolena v rozporu se zákonem, neboť jediným způsobem legálního rušení nočního klidu je pomocí obecně závazné vyhlášky, jak je popsáno v rubrice JAK NA TO. V takovém případě toto sdělte operátorovi a odkažte ho na dopis policejního prezidenta uveřejněný na těchto stránkách. Znovu požádejte operátora o okamžitý zásah policejní hlídky. Pokud policie nezajistí klid, stěžujte si podle návodu ZDE, aby se situace do budoucna již nemohla opakovat.

Čím argumentovat proti nečinnosti policie ČR?

4) Sdělte operátorovi, že policejní prezident občanům v dopise sdělil, že policie ČR má využít tyto instituty pro případ rušení nočního klidu:

i) Policie ČR má právo sankcionovat osobu odpovědnou za rušení nočního klidu příkazem na místě a zároveň může udílet pokyny směřující k omezení hluku, a tedy k ukončení stavu, který je v rozporu s veřejným pořádkem. Platí zde povinnost přestupce uposlechnout takové výzvy dle § 114 zákona o policii s tím, že neuposlechnutím se osoba dopouští dalšího přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci.

ii) Pokud nebude protiprávní stav napraven, může policie ČR podle § 11 zákona o policii využít dalších kroků, které budou směřovat k úplnému ukončení hudební produkce.

iii) Policie ČR může též pachatele přestupku zajistit ve smyslu ust. § 26 odst. 1 písm. f) zákona o policii.

iv) Policie ČR může využít institutu odebrání věci dle § 34 zákona o policii. Zákon o policii neomezuje tuto výzvu pouze na vlastníka věci proto může policista vyzvat k vydání věci kohokoliv (může postačovat odebrání její části (přívodní kabely, mixážní pult, generátor pro přísun el. energie, atd.).

v) Policie ČR může vstupovat na soukromé pozemky, pokud věc nesnese odkladu a vstup do daného prostoru je nezbytný pro ochranu života nebo zdraví osob anebo pro odvrácení závažného ohrožení veřejného pořádku. Přičemž stav, kdy osoby opakovaně odmítnou uposlechnout výzvy k regulaci hlasitosti či po prvotním vyhovění opakovaně navýší hlasitost na předchozí úroveň, již lze považovat za závažné ohrožení veřejného pořádku.

Znejte svá práva a prosazujte je!

Ani 6 zákazů užívání nezastavilo festival v Ledárnách – podáváme trestní oznámení

Ani 6 zákazů užívání nezastavilo festival v Ledárnách – podáváme trestní oznámení

V roce 2024 stavební úřad pro Prahu 4 vydal celkem šest zákazů užívání festivalových staveb. Dvě rozhodnutí byla vydána podle starého stavebního zákona a čtyři podle nového. Rozhodnutí byla pravomocná doručením.

12.7.2024 zakázal stavební úřad pro Prahu 4 pořadateli festivalu užívat pódium a sklad pro rozpor umístění s územním plánem, neboť jde o plochu výhradně sportovní, kterou nelze tímto způsobem užívat.

12.7.2024 zakázal stavební úřad pro Prahu 4 majitelům staveb užívat pódium a sklad pro rozpor umístění s územním plánem, neboť jde o plochu výhradně sportovní.

Jenže ještě 18.7.2024 se na podiu prokazatelně konal koncert skupiny Monkey Business. O tom existuje celá řada důkazů v podobě fotografií i článků.

19.7.2024 následoval zákaz užívání skladů, stánků, kontejnerů, buněk a dalších postavených v rozporu s územním souhlasem, dále prodejních stánků a skladů provedených bez povolení. Zákaz byl vydán už podle nového stavebního zákona a to jak pro pořadatele festivalu, tak pro majitele problematických staveb (Plzeňský Prazdroj, British American Tobacco, TOI TOI).

25.7.2024 bylo podium a další objekty přes pravomocných zákaz užívání stále na místě. Aby toho nebylo málo, stejný den bylo zaznamenáno, že pořadatel na místo vyvážení odpadu z WC napojil odpadní roury ze zásobníku přímo do kanalizace.

3.8.2024 bylo podium rozebráno a několik kontejnerů, skladů a stánků bylo odvezeno. Nešlo ale přehlédnout, že šlo pouze o účelové obcházení zákona, protože rozebrané podium zůstalo složené pouze o několik metrů vedle.

12.8.2024 probíhal od rána v areálu festivalu čilý stavební ruch. Pódium bylo opět postaveno, stejně jako obrovské zastřešení JAMESON. Během dopoledních hodin přivážel pořadatel zpět kontejnery a stánky. 12.8.2024 byl tedy první den opětovného umístění zakázaných staveb.

Nelze přehlédnout, že šlo o zcela evidentně účelový krok pořadatele festivalu, který se tímto snažil zákon obejít, tak jako to dělá už několik let.

Dne 10.9.2024 opět zakázal stavební úřad užívat další čtyři objekty včetně výčepního stanu Pilsner Urquell pro rozpor s územním souhlasem. Opět šlo o dvě rozhodnutí. Jedno bylo určeno pro pořadatele festivalu a druhé pro majitele staveb.

Pořadatelé tohoto festivalu se prezentují na svých stránkách jako ohleduplní. Festival pořádá podnikatel Michal Filip, který provozuje klub Lucerna Music Bar a Futurum Music club. Provozuje také restaurace v Tančícím domě a hotelu St. Havel v Krči. Sám se svou rodinou bydlí na kraji Prokopského údolí, kde má soukromou silnici opatřenou závorou. Evidentně si sám potrpí na klid. Druhým z party je pan Tomáš Staněk, bubeník kapely UDG a producent několik zpěváků a kapel. Sám bydlí rovněž v klídku na konci ulice v Káraném u Prahy. Třetím odpovědným je Kamil Šír, zaměstnanec Michala Filipa. Ostatní občany ale pořadatelé terorizují několik let hlukem ze svého bezohledného podnikání již několik let.

Stavební úřad sice zahájil několik přestupkových řízení, ale některé velmi závažné přestupky úplně pominul. V tomto směru půjde z naší strany na stavební úřad v nejbližších dnech další podnět. Ostatně, aktuálně 2. 10. 2024 sdělil stavebnímu úřadu i Veřejný ochránce práv, aby na výši pokut přidal.

Zároveň podáváme trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání dle ust. § 337 trestního zákona. Jde totiž o stejný skutek, jako když řidič kterému správní orgán rozhodnutím odebral řidičské oprávnění dále řídí motorová vozidla.

Města v ČR začínají omezovat festivaly – lidé jich mají dost

Města v ČR začínají omezovat festivaly – lidé jich mají dost

Česká města začínají konečně omezovat hlučné hudební festivaly. To co je v západních zemích po mnoho let zcela běžné, se začíná pomalu objevovat i v ČR. Hned dvě města vystavila stopku hlučným festivalům, po stížnostech rezidentů.

Trutnov

První vystavilo festivalům stopku město Trutnov. Výjimku z doby nočního klidu budou mít jen dva festivaly. Ty se budou odehrávat na legendárním Bojišti na začátku a na konci prázdnin. O tom informoval IDNES.cz

Důležité je, že potřeba vyřešit obtěžování hlukem se nestala politické téma, ale na omezení se shodla se koalice i opozice. Jeden festival tak zcela končí, další se na Bojišti už konat nebude.

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/hudebni-festival-trutnov-bojiste-obscene-extreme-trutnoff.A241002_820183_hradec-zpravy_tuu

Milovice

Druhá stopka se týká obrovského festivalu Let It Roll, kterého mají dost obyvatelé Milovic. Festival se tak musí přesouvat do Mostu.

Ani tam to zatím nemá podle všeho úplně jisté. Memorandum které Rada města Mostu schválila 20.8.2024 podepsat, je nezávazné. Majitel pozemku je navíc státní podnik DIAMO, který nájemní smlouvu ještě nepodepsal. Sliby pořadatelů radním o omezení hluku se zdají těm co vědí, jak to chodí, úsměvné.

https://mostecky.denik.cz/volny-cas/let-it-roll-most.html

Každopádně je vidět, že pohled na bezohledné pořadatele těchto akcí se pomalu mění. Mohou si za to ale jen oni. Jak bezohledným chování, tak tím, že oproti jiným profesním skupinám nemají žádný kodex, který by stanovoval, jak se mají k okolí chovat a který by někdo kontroloval a vymáhal. Proto je toto bezohledné podnikání odsouzeno k pomalé redukci a postupné regulaci. Ostatně to už evidentně chápou i samotní „pachatelé“, viz. článek „https://news.headliner.cz/novinky/zvuk-konce-pribeh-ceskych-festivalu-od-svobody-k-byznysu

Pražská beseda o hluku se vydařila

Pražská beseda o hluku se vydařila

V Praze se uskutečnila 23.9.2024 beseda hnutí REZIDENTI s názvem „Jak se společně bránit nepřiměřenému hluku“. Zkušenosti účastníků potvrzují, že největším problémem v ČR je nijak neregulovaná venkovní hudební produkce. Ta je ale, jak bylo na besedě prezentováno v ostatních zemích Evropy regulována zákony, nařízeními i vyhláškami. Jejich porušení je nezřídka trestáno i odnětím svobody. Do diskuze se zapojilo několik občanů z různých koutů ČR i čtvrtí hlavního města. Níže zveřejňujeme prezentaci, která v poznámkách obsahuje i odkazy na veškeré zdroje a může sloužit i jako návod, jak problémy s různými zdroji hluku řešit.

Po zpracování videa zveřejníme na youtube i zde záznam celé tříhodinové debaty.

Policie pochybila, když tolerovala rušení nočního klidu Metronome festivalem

Policie pochybila, když tolerovala rušení nočního klidu Metronome festivalem

Letošní Metronome festival opět rušil noční klid. Tak jako vždy k tomu žádné oprávnění či povolení neměl. Prostě jen porušoval zákon. Rušení v noci, hned dva dny za sebou postihlo několik pražských čtvrtí a tedy minimálně desetitisíce lidí. Policie ČR všechny telefonáty na tísňové linky odbyla tím, že „je to povolené“. Ale nebylo. A teď nám kontrola policie ČR dala zase za pravdu.

Na linku Police ČR Holešovice telefonovala i naše iniciativa, policistu poučila a dala mu tak šanci příští den chybu napravit. Nestalo se. Telefonát si poslechněte zde:

A tak musela následovat stížnost na Krajské ředitelství policie ČR. A nyní máme výsledek, který není překvapivý. Policie pochybila ve všech směrech. Zásadní ale byla role Magistrátu hlavního města v celé kauze. Magistrát si totiž svolal vedení policie ČR a snažil se jej přesvědčit, že je akce povolená, což nebyla pravda. Povedlo se. Z nějakého důvodu předem soukromému pořadateli umetat cestičku k rušení nočního klidu. Proč to asi dělal? Zajímavé také je, že starosta Prahy 7, sice v tisku a na sociálních sítích na rušení nočního klidu nadával, z policejního dokumentu ale vyplývá, že policii instruovala i MČ Praha 7, aby nezasahovala. Je otázkou, zda je za tím to, že radní pro kulturu na Praze 7 MgA. Hana Třeštíková je bývalou spolužačkou s pořadatelem festivalu Metronome z prestižního gymnázia. O tom co si na Praze 7 pořadatelé těchto akcí dovolí naše iniciativa psala již zde: https://www.ceskobezhluku.cz/nejvetsimi-pachateli-hluku-v-praze-jan-cizinsky-a-hana-trestikova/ a zde:https://www.ceskobezhluku.cz/nejvetsimi-pachateli-hluku-v-praze-jan-cizinsky-a-hana-trestikova-praha-sobe-ii-dil/ Policejní dokument si můžete přečíst zde, a stojí to za to:

Rušení nočního klidu bylo navíc zakázáno i nájemní smlouvou s Výstavištěm Praha, kde je uvedeno v příloze která je její součástí toto:

Zde je názorně vidět, že pořadatelé Metronome festivalu fungují mimo zákony a pravidla a místo toho aby to Magistrát hlavního města Prahy řešil, ještě jim v porušování zákonů a smluv pomáhá.

Rušení nočního klidu navíc platí občané. Jak? No festival je každoročně bohatě dotován z našich daní. Na místo toho aby byl příkladem slušnosti, tak ještě arogantně porušuje zákony. Zde je přehled dotací MHMP pro tohoto pořadatele:

L.A. (USA): příští rok festival už nebude, zpřísníme regulaci

L.A. (USA): příští rok festival už nebude, zpřísníme regulaci

Los Angeles Times zveřejnil článek o hlučném festivalu v Hollywood parku městské části L.A. Inglewood. V průběhu festivalu přišla téměř stovka stížností na hluk. V článku je uvedeno „Starosta Inglewoodu James T. Butts Jr. vydal téměř týden po prvních stížnostech prohlášení, v němž uvedl, že problémy se zvukem a vibracemi „souvisely s určitými basovými frekvencemi“, které mohou být ovlivněny „polohou pódia, odrazem od budov a atmosférickými podmínkami včetně větru“. Butts dodal, že umístění pódia na vyvýšené ploše American Airlines Plaza „bylo hlavním důvodem problému“, a uvedl, že tato oblast bude v budoucnu pro koncerty nepřístupná.“

Podle protihlukového zákoníku šlo o jedinou lokalitu, kde bylo v Inglewoodu možné pořádat festival bez hlukových limitů. Tato výjimka tedy fiaskem pořadatelů letošního festivalu končí. Celý článek naleznete zde: https://www.latimes.com/california/story/2024-08-10/how-did-distant-residents-hear-hard-summer-vibrations

Vyplývá z něj že i L.A. hluk z festivalů a koncertů poměrně přísně reguluje. Předně z městský zákoník stanovuje obvyklé hlukové hladiny v různých lokalitách a časech:

Dále pak platí, že hluk vycházející z pozemku pořadatelů nesmí překročit o 15 dB hladiny uvedené v této tabulce. (! 551 písm. c). Přísně chráněno je také okolí kostelů, škol a nemocnic

Konečně zákoník stanovuje i limity v bydlišti občanů žijících v okolí pořádaných akcí či festivalů.

Tak jako v jiných zemích i zde podléhá pořádání festivalů, resp. zesílené hudební produkce licenčnímu řízení a udělení licence, bez které nelze akci pořádat.

Celý zákoník lze prostudovat zde:

Měníme protiústavní vyhlášku o nočním klidu v Kolíně

Měníme protiústavní vyhlášku o nočním klidu v Kolíně

Domoci se v České republice dodržování nočního klidu je téměř nemožné. Na vině je hned několik důvodů. Od velmi benevolentní legislativy oproti zahraničí, přes ignoraci policie ČR až po plošné odkládání přestupků ze strany přestupkových oddělení obcí a měst. K tomu se ale přidávají vyhlášky měst a obcí, které jsou mnohdy protiústavní. Jak jinak, vždy ve prospěch pořadatelů různých hlučných akcí a v neprospěch svých občanů. Tak tomu bylo i v Kolíně. Jenže i tam dohlédneme.

Krátit dobu nočního klidu lze pouze obecně závaznou vyhláškou (viz. § 5 odst. 7 zákona o některých přestupcích). Jenže v Kolíně je ve vyhlášce uvedeno, že výjimky může udělovat rada města.

Zdroj: Vyhláška č. 2017/4: https://www.mukolin.cz/obecne%2Dzavazne%2Dvyhlasky/ds-1205/p1=14442

To je jednoznačné překročení pravomocí. Proto byl z naší strany podán na Ministerstvo vnitra podnět. A jak to dopadlo. Ministerstvo vnitra nám dalo za pravdu:

Krácení doby nočního klidu a rušení nočního klidu festivale Coolin, který proběhl ve dnech 29.6. a 30:6:2024 tak bylo nelegální.

Ombudsman přezkoumá rušení nočního klidu v Kasárnách Karlín

Ombudsman přezkoumá rušení nočního klidu v Kasárnách Karlín

Provozovatel kulturního centra Kasárna Karlín stále tvrdí, že nerušil noční klid. Tvrdí, že si stěžuje jeden soused, se kterým se nedá mluvit. Ve správních řízeních si dokonce dovolil zpochybňovat duševní stav stěžovatele. Pořadatel také přepočítává oznámení o rušení nočního klidu na jednotlivé roky svého působení z čehož se snaží dovodit že jde o banality. I z toho je vidět nulová sebereflexe a neochota ke skutečným řešením.

Co se skutečně v Kasárnách Karlín v noci dělo doložila naše iniciativy pomocí videozáznamů z policejních kamer zde:https://www.ceskobezhluku.cz/kasarna-karlin-videa-z-nocnich-policejnich-zasahu/

Naše iniciativa se proto obrátila na Veřejného ochránce práv s žádostí o posouzení toho, co se v noci v Kasárnách Karlín dělo. Veřejný ochránce práv se po předběžném posouzení rozhodl řízení zahájit!

Veřejný ochránce práv také posoudí postup Úřadu MČ Praha 8 a taky Magistrátu hlavního města Prahy vůči tomuto provozovateli. Budeme tak znát i jednoznačnou odpověď na otázku, zda úředníci MČ Praha 8 a MHMP postupují ve vztahu k tomuto provozovateli standardně nebo ne. Taky budeme mít podrobnou zprávu o tom, co provozovatel v Kasárnách Karlín v noci skutečně dělal za peníze z našich daní (dotace, odpuštěný nájem).

Jak funguje slib primátora Svobody (ODS) o zamezení hluku z Ledáren? VIDEA z několika lokalit.

Jak funguje slib primátora Svobody (ODS) o zamezení hluku z Ledáren? VIDEA z několika lokalit.

Přinášíme důkazy z několika lokalit o tom, jak fungují zázračná opatření pořadatelů festivalu v Ledárnách, které pro občany vyjednala na letošní rok zastupitelka MHMP pí. Kateřina Arnotová (STAN) a slíbil pan primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Vzpomeňme ještě na sliby pana primátora, které zde zdejším občanům opakovaně dal: https://www.ceskobezhluku.cz/primator-slibuje-reseni-hluku-z-festivalu-v-ledarnach/

Sliby pořadatelů

Připomínáme, že i pořadatelé Michal Filip, Kamil Šír a Tomáš Staněk mají na svých stánkách tento slib:

ZDROJ:https://www.pragueopenair.cz/ohleduplne/

Skutečnost

Nacházíme se v nejvzdálenější lokalitě až na konci golfového hřiště v Hodkovičkách. Vedle nás jsou nově postavené domy. Hluk je otravný a nepříjemný i zde. Vzdálenost 1430m, čas 20:44 hod:

Jsme opět v Hodkovičkách. Nyní uprostřed golfového hřiště. Celé údolí je zasaženo hlukem. Vzdálenost 1160m, čas 20:40 hod:

Jsme v Chuchli za mostem Inteligence. Jsme tedy na druhé straně řeky. Hluk se zde odráží od hladiny, zasažena je celá Malá Chuchle. Vzdálenost 1070m, čas 20:06 hod:

Jsme v Chuchli pod Barrandovským kopcem. Vzdálenost 958m, čas 21:27hod.:

Nyní se nacházíme na nádraží Braník. Kryje nás několik budov a rušná komunikace a tramvajová trať. Přesto je hluk velmi intenzivní. Vzdálenost 450m, čas 20:23 hod:

Jsme u bytových domů v Pikovické ulici. Vzdálenost 291m, čas 20:25hod:

Jak je jasně doloženo, pořadatel neplní slib HUDBA PRO PUBLIKUM ALE NE PRO OBYVATELE, ani slib ZAPLI JSME ZVUKOVOU BARIÉRU. A tedy logicky ani slib DRŽÍME NAŠE SLOVO.

Samozřejmě není splněn ani slib ZKOUŠÍME POTICHU. Zvuková zkouška probíhala od cca 17:35 do 17:50 hod. Hluk byl opět na celé údolí. Pak následovala reprodukovaná hudba:

Meetfactory dělá kulturu ohleduplně – na sluchátka

Meetfactory dělá kulturu ohleduplně – na sluchátka

Jak je vidět, když se chce všechno jde. A tak Meetfactory už nějakou dobu pořádá divadelní představení ve starém bazénu pod Barrandovskou skálou. Nikdo v okolí o tom přitom neví. Pořadatelé totiž používají sluchátka a tak prostě nevytvářejí žádný hluk. Nebyla tedy zaznamenána jediná stížnost. Představení jsou přitom oblíbená a vyprodaná. https://meetfactory.cz/en/program/detail/tomas-louzny-extaze-1

Zdroj: Meetfactory https://meetfactory.cz/en/program/detail/tomas-louzny-extaze-1
ZDROJ: Meetfactory https://meetfactory.cz/en/program/detail/tomas-louzny-extaze-1

Je vidět, že kultura se dá dělat ohleduplně a všechny pořadatele nelze házet do jednoho pytle. Podporujeme ohleduplnou kulturu. Díky za to!

Vysočina fest: Těžce zranění a traumatizovaná zvířata v ZOO, jsou jen důsledkem neregulace.

Vysočina fest: Těžce zranění a traumatizovaná zvířata v ZOO, jsou jen důsledkem neregulace.

Ještě neodezněla kelímková kauza z Majálesu v Praze, kde pořadatel na svoje zákazníky povolal těžkooděnce a kolaps dopravy stejného festivalu v Hradci Králové a je tu další obrovský průšvih pořadatelů festivalů v ČR.

V hlavních zprávách televize NOVA Zástupce pořadatele vydal takové klasické vyjádření, které slýcháme od všech pořadatelů festivalů v ČR, když uvedl: „snažíme se ztlumovat veškerá pódia aby to bylo pro ty zvířata co nejadekvátnější

ZDROJ: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/563494-zoologicke-zahrady-trapi-hlasite-festivaly-zvirata-jsou-z-hluku-ve-stresu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Jak to ale bylo doopravdy lze dohledat na facebookových stránkách samotného festivalu:

Hned druhý den nastal s tímto festivalem ještě větší problém. Došlo totiž k propadání střechy stanu z důvodu výpadku elektrické energie. V důsledku paniky návštěvníků došlo ke zraněním. Jak píše Deník N V tlačenici na festivalu Vysočina fest se v noci na dnešek zranilo 17 lidí. Deset lidí přišlo samo přímo do nemocnice, sedm zraněných tam dovezli záchranáři. Tři lidé skončili na jednotce intenzivní péče, jednoho z nich ale dnes dopoledne z nemocnice propustili.“ Dva lidé zůstávají na JIP, jeden z nich má proraženou plíci.

Policie již celou věc šetří jako podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení. Doufáme tedy, že pořadatel festivalu bude spravedlivě potrestán a nahradí všechny škody.

Částečnou vinu ale nese i ministr zdravotnictví prof. Vlastimil Válek (TOP 09), který opakovaně odmítl přijmout legislativní změnu, tak aby i toto podnikání bylo (jako každé jiné) regulováno. Pan prof Vlastimil Válek zhatil přímo v senátu snahu některých senátorek o změnu zákona. O tom pojednává tento náš článek:https://www.ceskobezhluku.cz/zmena-zakona-k-regulaci-venkovnich-festivalu-senatem-na-poprve-neprosla/

Pan ministr Vlastimil Válek přitom na půdě Senátu ČR lhal, když tvrdil, že v jiných zemích EU nejsou festivaly regulovány a že nikdo neumí hluku z nich měřit. Přitom je tomu právě naopak:

Velká Británie: https://www.ceskobezhluku.cz/regulace-hluku-z-open-air-festivalu-i-velka-britanie/

Francie: https://www.ceskobezhluku.cz/regulace-hluku-z-open-air-festivalu-ii-francie/

Rakousko: https://www.ceskobezhluku.cz/regulace-hluku-z-open-air-festivalu-iii-rakousko/

Německo: https://www.ceskobezhluku.cz/regulace-hluku-z-venkovnich-verejnych-hudebnich-produkci-iv-nemecku/

Lucembursko: https://www.ceskobezhluku.cz/regulace-hluku-z-hudebnich-produkci-v-luxembursko/

Belgie: https://www.ceskobezhluku.cz/regulace-hluku-z-hudebnich-produkci-vi-belgie/

V těchto zemích se reguluje nejen hluk, ale v rámci řízení o udělení licence (povolení) se řeší právě i bezpečnost návštěvníků, doprava a další aspekty.

Proč má ale ministr Vlastimil Válek (TOP 09) takový zájem aby stát festivaly nereguloval. Vypadá to, že to ani tak nebude o Válkovi, ale o TOP 09. Povídá se totiž o tom, že TOP 09 drží nad festivaly ochranou ruku. V Praze jde o veřejně známou věc. Jakou asi protislužbu dávají festivaly TOP 09….

Back To Top